Lielbritānijas bingo pret klasisko bingo

Jebkāda veida spēlēm – sporta, galda, veiksmes spēlēm laika gaitā veidojas daudz dažādi paveidi kā cilvēki tos spēlē. Interesanti, ka lielākās atšķirības tajā, kā spēlē dažādas spēles ir starp Lielbritānijas un pārējās pasaules spēlētājiem. Ļoti daudz spēles, tajā skaitā arī sporta totalizators, kas vēsturiski ir bijušas iecienītas Lielbritānijā, tur nostiprinājušās ar saviem īpašajiem spēles variantiem. Acīmredzot, tāpat kā ar mērvienībām vai braukšanu pa ceļa kreiso pusi, Lielbritānijai vienkārši ir tendence būt atšķirīgiem no pārējās pasaules.

 

Viena no populārākajām veiksmes spēlēm pasaulē Bingo nav nekāds izņēmums. Arī Bingo spēlei ir daudz dažādi varianti, piemēram, 90, 80, 75, 36 vai citu bumbiņu skaita bingo. Kamēr ASV un pārējā pasaulē populārākais ir 75 bumbiņu bingo un to visur uzskata par klasisko, Lielbritānijā to pašu saka par 90 bumbiņu bingo.

 

Šo divu spēļu ideja ir ļoti līdzīga. Abās spēlēs pamats ir spēles biļetena izveidošana, kur spēlētājs izvēlas konkrētu laimīgo skaitļu kopumu, uz kuru viņš vēlas spēlēt. Laimīgie skaitļi tiek sakārtoti spēles laukumā, kur to kārtība noteiks, vai spēlētājs iegūs kādu no iespējamiem papildus laimestiem. Laimīgie bingo skaitļi tiek izlozēti ar bingo bumbiņām, katram piešķirot vienu no skaitļiem, atkarībā no potenciālo izlozējamo bingo bumbiņu skaita. Bumbiņas pa vienam tiek izlozētas un pirmais spēlētājs, kuram tiek izlozēti visi viņa izvēlētie skaitļi, tiek pasludināts par bingo uzvarētāju.

 

Starpība Lielbritānijas un klasiskajā bingo variantā ir bumbiņu skaitā. Bumbiņu skaita izmaiņas, klasiskākajos abu spēļu variantos, nemaina laukuma izmēru. Abiem spēļu laukumiem joprojām ir jāizvēlas 25 skaitļi. Tas nemaina arī potenciālos laimestus, ko spēlētāji var iegūt.

 

Būtiskākā atšķirība ir tajā, ka Lielbritānijas bingo spēle ir daudz ilgāka, kā arī tajā ir sarežģītāk ātri iegūt papildus laimestus. Lielāks bingo bumbiņu skaits nozīmē mazāku varbūtību, ka katrs nākamais skaitlis būs viens no spēlētāja izvēlētajiem skaitļiem. Rezultātā tiek izlozēti vairāk skaitļi un visi laimestu tiek izlozēti ilgāk. Kāpēc divas dažādas spēles, ja atšķiras tikai to garums? Atbilde ir, ka sabiedrība tā ir pieradusi – tāpat kā braukt pa labo vai kreiso pusi.