Bingo paša rokām  

Kā jau vairākums spēļu, arī Bingo mūsdienās pieejama arī tiešsaitē, lai vai kā, daudzi dod priekšroku analogajai pieredzei, tādēļ šeit aprakstīsim kā spēlēt Bingo pašam draugu vai ģimenes lokā.

Solis nr. 1
Nepieciešams izdalīt vismaz 1 Bingo karti katram spēlētājam. Šajā kartē atrodas 25 kvadrāti ar nejauši sanumurētiem skaitļiem tajos un virs kvadrātiem atrodas burti “BINGO”. Ar šo divu elementu palīdzību arī veidosies laimīgās kombinācijas. Lai uzvarētu, jums jāpārklāj 5 no kvadrātiem horizontāli, vertikāli vai diagonāli, tiem esot vienā rindā.

  • Bingo kartes iespējams iegādāties kioskos vai arī iegūt tos tiešsaitē.

Solis nr. 2
Izskaidrojiet spēlētājiem kā darbojas dažādās burtu-skaitļu kombinācijas. Parasti Bingo to ir 75. Kāds no kvadrātiem uz bingo kartes atbilst šai burta-skaitļa kombinācijai.

  • Piemēram, ja spēles vadītājs nosauc kombināciju B-5, tad kolonnā “B” meklēsiet ciparu 5.
  • Ja vēlaties spēlēt ar bērniem, ciparu vietā varat izvēlēties vārdus vai attēlus

Solis nr. 3
Jāizvēlas spēles vadītājs, kurš būs tas, kurš lozēs un sauks laimīgās kombinācijas.Spēles vadītājs var arī pats piedalīties spēlē, pildot savus pienākumus.

  • Ja atrodaties komerciālā Bingo zālē, tad šādās vietās saucējs pats Bingo nespēlēs.

Solis nr. 4.
Bingo spēlētājs var izmantot arī vairāk kā 1 spēles karti, ja vien viņš/-a spēj pats izsekot nosauktajām burtu-skaitļu kombinācijām uz šīm vairākām kartēm.

  • Spēlējot ar vairākām kartēm vienlaicīgi palielinās jūsu izredzes uzvarēt, bet tas prasīs arī vairāk darba un koncentrācijas.
  • Ir iespējams uzvarēt arī ar vairākām Bingo kartēm vienlaicīgi.

Solis nr. 5
Izdaliet katram spēlētājam vairākus žetonus, kas būs nepieciešami, kvadrātu nosegšanai bingo kartē. Bingo žetonam nav jābūt nekam vairāk, kā vien objektam, kas nosedz kartes kvadrātiņa laukumu.

  • Šeit var izmantot žetonus no pokera spēles, monētas vai pašdarinātus žetonus no papīra.

Solis nr. 6
Bingo kartes centrā ir kvadrāts, kas ir tukšs (bez skaitļa). Tas tiek dēvēts par brīvo laukumu. Spēles sākumā ikviens spēlētājs novieto vienu žetonu šajā laukumā.

Solis nr. 7
Saucējam tiek piešķirti burti un skaitļi, kas tam jāsauc. Šim nolūkam var izmantot oriģinālās Bingo bumbiņas uz kurām ir šīs kombinācijas, vai izpausties radoši, veidojot lozes no papīra vai kā citādi. Galvenais, lai kombinācijas uz lozēm atbilst tām, kas ir uz bingo kartēm. Piešķirtās lozes liek Bingo maisītājā vai mājas apstākļos- spainī bļodā vai kur citur pēc jūsu izvēles. Spēle var sākties vadītājam velkot burtu-skaitļu kombinācijas un nosaucot tās skaļi viesiem spēlētājiem.

Ieskaties- https://www.optibet.lv/